זוכרים את הילדים

"לפני שנתיים וחצי עלה בי רעיון לפרויקט לזכר השואה בדרך ייחודית, שבה היוזמה היא תוכנית לימודים המגיעה מהתלמידים ומהמורים במשותף": כך מספר שי טמצין – תלמיד כיתה י"ב ויו"ר מועצת התלמידים של בית-הספר – על הפרויקט הייחודי והחדשני "ילד זוכר ילד". 

חן מורן, תלמידה בכיתה י"א, השותפה בהובלת הפרויקט, מספרת כי "חשבנו על פרויקט שישאיר את זיכרון השואה חי, לכן החלטנו על מסגרת להנצחת אלו שזכרונם לא תועד". 

טמצין ומורן מספרים על הפרויקט:

"ילד זוכר ילד" – בי"ס עתידים חולון

#לזכור_ולא_לשכוחלפני שנתיים וחצי עלה בי רעיון לפרויקט לזכר השואה בדרך ייחודית שבה היוזמה היא תוכנית לימודים המגיעה מהתלמידים ומהמורים במשותף, שזה חידוש ברמה הארצית. חשבנו על פרויקט שישאיר את זיכרון השואה חי, ולכן החלטנו על פורמט "ילד זוכר ילד". את הפרויקט מבצעת כיתה י'4 מתיכון 'עתידים חולון'. במהלך הפרויקט מראיינים שורדי שואה, סורקים תמונות מאותה תקופה ובמקביל אנחנו עובדים מול רשימות יהודים נספים שהונצחו ומטרתנו לאתר את אלה שזיכרונם לא הונצח ולדאוג להם לדף עדות. כיום, לאחר מספר חודשים שהפרויקט רץ, *הגענו והנצחנו את זיכרונם של יותר מ-35 ילדים!!*, והשלב הבא הוא להעביר ל"יד ושם" את דפי העדות, למען הנצחתם לדורות הבאים ובמאבק במכחישי השואה ההולך וצובר עוצמה ברשתות לדאבוננו. הפרויקט נתמך ע"י הקרן ליוזמות חינוכיות ונעשה בשיתוף פעולה עם עמותת דורות המשך ובית להיות להנצחת זיכרון השואה בחולון.עמותת דורות ההמשך – נושאי מורשת השואה והגבורה. דף מעודכן תיכון עתידים חולון Yael Dvir Perry שי טמצין

‎Posted by ‎הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות‎ on‎ יום רביעי 11 אפריל 2018

במסגרת "פרויקט בשותף", בתמיכת וביוזמת הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות, פועלים מורים ותלמידים מבית-הספר "עתידים", מנת להעלות את זכר ילדים שנספו בשואה וליצור פלטפורמה זמינה, נגישה וידידותית לבני נוער.

כיום, לאחר מספר חודשים שהפרויקט פועל, הונצחו למעלה מ-35 ילדים שנספו בשואה. "השלב הבא הוא להעביר ל"יד ושם" את דפי העדות, למען הנצחתם לדורות הבאים ובמאבק במכחישי השואה, ההולך וצובר עוצמה ברשתות", אומרים טמצין ומורן.

ידיעות נוספות

האור של בניה

1 בדצמבר 2018

תלמידי כיתה י'1 התגייסו לשמר את זכרו של סמ"ר בניה רובל ז"ל, שנפל במבצע "צוק איתן", באמצעות מעשים טובים והפצת אור ואהבה >>

כל אחד הוא אור קטן!

1 בדצמבר 2018

תלמידי כיתה יב'1 הביאו מנה גדושה של ניסים ונפלאות למחלקות הילדים והיולדות במרכז רפואי וולפסון >>